GEÇMİŞTEN GELECEĞE AHŞAP OYUNCAK – SİNOP/GERZE
17150
post-template-default,single,single-post,postid-17150,single-format-gallery,bridge-core-2.9.4,qode-page-transition-enabled,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-27.8,qode-theme-bridge,disabled_footer_top,wpb-js-composer js-comp-ver-6.7.0,vc_responsive
 

GEÇMİŞTEN GELECEĞE AHŞAP OYUNCAK – SİNOP/GERZE

GEÇMİŞTEN GELECEĞE AHŞAP OYUNCAK – SİNOP/GERZE

Ahşap Oyuncak Atölyesi ADOYUNCAK bu kez Karlı köyü Karlı Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği İlkokulu miniklerinin mutlu etti. Gerze Belediyesi olarak her zaman geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızı ön planda tutuyoruz. İŞKUR ve belediyemiz tarafından hayata geçirilen ahşap oyuncak atölyesi geçmişimiz olan ahşap oyuncak sanatını geleceğimiz olan miniklerimize aktarmaya devam ediyor. Tam 100 öğrenciye kendi imalatları olan ahşap oyuncakları götüren usta öğreticimiz Adnan KARAGÜLLE ve kursiyerleri miniklere oyuncakların dağıtılmasının ardından boyama yapmalarına da yardımcı oldular. Oyuncakların nasıl imal edildiğini ve faydalarını anlatan Adnan KARAGÜLLE, düzenlik olarak bir köy okuluna giderek sosyal sorumluluk projesini sürdüreceklerini belirtti.

Gerçekleştirdiği sosyal sorumluluk projeleriyle herkesin takdirini ve beğenisini kazanan Belediye Başkanımız Osman BELOVACIKLI ise ziyaretle ilgili yaptığı açıklamada; “Belediyemiz ve İŞKUR tarafından ortaklaşa açılan Ahşap Oyuncak Kursu Atölyesi’nde dünyaya imal edilen oyuncakları köyde yaşayan yavrularımızla buluşturmanın mutluluğunu yaşadık. Köyde yaşayan yavrularımızla sık sık bir araya gelip ihtiyaçlarını karşılamaya çalışıyoruz. Tamamen doğal olan bu oyuncakları Usta Öğreticimiz Adnan KARAGÜLLE ve kursiyerlerinin emekleriyle miniklerimizle tanıştırma fırsatı bulduk. Onların mutluluğu ve gülümsemesi her şeye değer. Onların böyle gülümsemesine vesile olan Adnan KARAGÜLLE ve kıymetli kursiyerlerine düşünce ve emeklerinden dolayı teşekkür ediyorum.” Dedi.