Türkiye’nin İlk Cittaslow Dostu İşletmesi Yedi Bilgeler!
16788
post-template-default,single,single-post,postid-16788,single-format-standard,bridge-core-2.9.4,qode-page-transition-enabled,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-27.8,qode-theme-bridge,disabled_footer_top,wpb-js-composer js-comp-ver-6.7.0,vc_responsive
 

Türkiye’nin İlk Cittaslow Dostu İşletmesi Yedi Bilgeler!

Türkiye’nin İlk Cittaslow Dostu İşletmesi Yedi Bilgeler!

Selçuk’un Çamlık köyünde bağ, şaraphane, restoran, yemek – toplantı salonu ve otelden oluşan “Yedi Bilgeler”, Türkiye’nin ilk “Cittaslow Dostu İşletmesi” unvanı kazandı.

IMG_1131

Karar, İtalya’nın Greve in Chianti kentinde yapılan Uluslararası Cittaslow Yürütme Kurulu Toplantısı’nda alındı. Cittaslow Genel Başkan Yardımcısı ve Türkiye’nin ilk sakin şehri Seferihisar’ın Belediye Başkanı Tunç Soyer, “Türkiye için bir ilk gerçekleşti. Yedi Bilgeler, Türkiye’nin ilk ‘Cittaslow Dostu’ işletmesi unvanını kazandı. Otel ve işletmeleri ile bu ödülü çoktan hak ediyorlardı” dedi. ‘Cittaslow Dostu’ işletmelerin Cittaslow’un felsefesini benimseyen ve harekete destek olmak isteyen kurumlar arasından seçildiğini söyleyen Soyer, “Hayatın zevk alınabilecek bir hızda yaşanmasını isteyen, kendi faaliyetlerine sakinlik katan işletmeler Uluslararası Cittaslow Koordinasyon Komitesi’ne öneriliyor, eğer uygun görülürse sertifikayla ödüllendiriliyor” diye konuştu.